Pozývame do divadla

6. augusta 2021

V sobotu vás čakajú divadelné predstavenia rovno dve. To prvé, Divadlo Kontra, začína o 15:00 a prinesie svetovo úspešnú hru Kamene vo vreckách, to druhé začína o 16:30 a je určené pre deti(najmä:)

Divadlo Kontra – Kamene vo vreckách

Keď na severo-írsky vidiek príde Hollywood a arogantný filmári obsadia do komparzných úloh vysokorozpočtového amerického gýču prostých miestnych obyvateľov, konflikt kultúr je neodvratný a neodvratne zábavný!

Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi vzniklo v roku 2007. Za ten čas uviedlo 14 premiér, niektoré v prvom uvedení na Slovensku a získalo viacero ocenení doma aj v zahraničí. U nás odohrajú predstavenie Kamene vo vreckách – úspešnú komédiu, ktorá rozosmiala a dojala milióny divákov na celom svete. 2 herci odohrajú 13 postáv!

Hra získala prestížne ocenenia: Irish Times/ESB za najlepšiu produkciu v roku 1999, cenu Evening Standard za najlepšiu komédiu, dve Olivierove ceny v roku 2001 (za najlepšiu komédiu a najlepšieho herca) a 3 nominácie na Tony Awards. Rekordné štyri roky (2000–2004) sa hrala na londýnskom West Ende, tiež na Broadway a vo viac ako tridsiatich krajinách sveta.

Autor: Marie JonesRéžia: Klaudyna Rozhin​Účinkujú: Peter Čižmár a Tomáš Diro

Divadlo na hojdačke – Posledný dinosarus (vhodné aj pre deti)

„V múzeu sa z vajíčka vyliahne malý dinosaurus a podobne ako dieťa sa aj náš dinosaurus Samo, v istom období pýta, odkiaľ pochádza, kto a kde sú jeho rodičia. A keďže je na svete sám, vydá sa hľadať svoju rodinu. Putuje po svetadieloch, z ktorých je v inscenácii o každom veselá pesnička.

Divadlo na hojdačke vzniklo v roku 2009 a je zameriané prevažne na tvorbu pre deti a mládež. Námety na hry čerpajú z tvorby klasických autorov a od roku 2015 sa venujú aj tvorbe súčasných autorských rozprávok pre deti. Na PAFFko prinesú hru Posledný dinosaurus.

Scenár: Jakub Lužina

Réžia: Lucia Lasičková

Hrajú: Róbert Máťuš /Michal Legíň / Lukáš Jurko / Mária Jurányiová / Lucia Lasičková / Jakub Lužina

Dĺžka predstavenia: 40-45 min, vhodné pre divákov 3 – 10 rokov.

Uverejnené: 6. augusta 2021

Buď v obraze

Neboj, nebude plná schránka. Sme radi ak stihneme poslať jeden mail za rok.

Alebo nás sleduj na sociálnych sieťach: