Paffíčko #1

6. marca 2023

Jedno paffko nestačí! Paffíčka sú nový, menší, jednodenný formát, ktorým sa postaráme o tvoju závislosť na paffku počas obdobia sucha, kedy na Netflixe nič nie je. Bude sa diať každé tri mesiace a postupne dostaneš výberové zrná z rôznych oblastí filmovej produkcie - od zvuku, cez scénografiu, vizuálne efekty, produkciu a ďaľšie. Júnové Paffíčko bude letná akcia na amfiku a posledné zimné Paffíčko bude klasická veľká dvojdňová akcia, aké si pamätáš pred pandémiou.

Na prvom Paffíčku sa vidíme už v 24. marca a bude sa venovať aspektom, ktoré ako diváci zachytávate vďaka sluchu – zvukovej produkcii a zvukovom dizajne. Bude sa konať v Piatok večer od 19:00, moderovať bude opäť Pavol Hubinák. Ideálna možnosť ako začať víkend!

Okrem dvoch filmových sekcií, Animáky bez slov a Zahrievanie mašiny, kde uvidíte krátke filmy, reklamy, trailery, predstavíme aj dvoch hostí. Subtension, známy tiež ako Mário Dočekal a Vahe Grigorjan. Obaja pracujú so zvukom v oblasti filmu a podelia sa o svoje skúsenosti. Budete môcť naživo vidieť, ako sa niektoré zvuky tvoria a upravujú, prípadne sa s nimi porozprávať.

Samostatná sekcia bude patriť aj Samuelovi Jurkovičovi, ktorý je slovenský dizajnér v oblasti zvuku. Samova práca patrí medzi to najzaujímavejšie a najprogresívnejšie v tejto oblasti a sme radi, že ho môžeme predstaviť aspoň sprostredkovane.

Filmový večer zakončíme ako inak, žúrkou! Do sluchu i do tanca zahrá Subtension, ktorý sa predvedie aj ako DJ a naservíruje svoj set. Bar je zabezpečený, takže hladní smädní neostanete.

sound design

Uverejnené: 6. marca 2023

Buď v obraze

Neboj, nebude plná schránka. Sme radi ak stihneme poslať jeden mail za rok.

Alebo nás sleduj na sociálnych sieťach: