Ošahaj si modulár

20. marca 2023

OŠAHAJ SI MODULÁR na PAFFíčku!

Zažili ste už syntetizátor, ktorý ani zďaleka nepripomínal klasické „klávesy“, ale podobal sa skôr na akúsi záhadnú telefónu ústredňu, či riadiaci pult zo sci-fi lode plnú gombíkov, modulov a prepojovacých káblikov? Asi takto nejako vyzerá modulárny syntetizátor: nastroj neskutočných technických a zvukových možností a kombinácií, ktorý pri tvorbe zvuku ide až na kosť.

Modulárne syntetizátory boli od svojho "vynajdenia" v 60 rokoch hodne použivané pri výrobe jednotlivých filmových zvukov a v štúdiách experimentálnej hudby. V rámci sprievodného programu pri bufete vám svoj „modulár“ voľne na krútenie poťákov a patchovanie káblikov sprístupní Martin Boriš z Konstant Lab - Pezinskej firmičky, ktorá sa vývoju a výrobe zdrojov a modulov pre „modulár“ úspešne venuje a jej výrobky si našli miesto u hudobníkov po celom svete. Martin je zároveň činný aj v kultúre, stál na začiatku Paffka a tiež za vznikom legendárnej pezinskej Bubnovačky.

Pri možnej voľnej debate nad modulárom napríklad zistíte (a rovno si môžete na vlastné uši odskúšať), čo sa skrýva pod záhadnými skratkami VCO, VCF, VCA či LFO, čo je to CV alebo GATE signál, alebo si skúsime "nakrútiť jednoduché filmové retro zvuky ako je zvuk laserovej zbrane, vetra, hromu, či tlkot srdca...

http://konstantlab.audio/

modular2

modular

Uverejnené: 20. marca 2023

Buď v obraze

Neboj, nebude plná schránka. Sme radi ak stihneme poslať jeden mail za rok.

Alebo nás sleduj na sociálnych sieťach: