Mimik VR - novinka vo filmovom osvetlení na PAFF

5. apríla 2024

Na PAFFku reflektujeme inovatívnu technológiu a sme radi, že vám túto absolútnu novinku môžeme u nás odprezentovať. Pripravili sme pre vás špecialitu, kde si každý účastník môže odskúšať na vlastnej koži ako funguje táto technológia z pozície herca a byt priamo súčasťou výstupu, ktorý bude v reálnom čase simulovaný na obrazovke. Technológiu príde osobne predstaviť Tomáš Vašina, ktorý v minulosti u nás už viedol Workshop filmového svietenia. Tomáš pri tejto príležitosti odpovedal na pár otázok.

Screenshot 2024-04-04 at 17.47.09 copy

Kinoflo Mimik - Čo je to za svetlo, technológiu? Kde sa používa?

Kinoflo Mimik je nová patentovaná technológia od Kinoflo vo VFX ktorá prenáša a konvertuje signál s RGB led stien do RGBWW (full spektrum), čím generuje synchronizované osvetlenie popredia, ktoré vytvára maximálny realizmus na virtuálnych scénach.

Je dnes bežne využívana pri produkciách na Slovensku alebo je to hudba budúcnosti?

Tento produkt je maximálna novinka , ktorá sa začína používať vo svete kinematografie.

Ako to bude vyzerať na Paffku? Budú môcť návštevníci vidieť ako Mimik funguje?

Na Pafko sme si pripravili špecialitu, kde si každý účastník môže odskúšať na vlastnej kozi ako funguje táto technológia, skúsiť si to z pozície herca VFX a byť priamo súčasťou výstupu, ktorý bude v reálnom čase simulovaný na obrazovke.

Na dovysvetlenie, vytvoríme špeciálny VR video kútik so zeleným plátnom, pred ktoré sa budú môcť návštevníci postaviť, my ich zosnímame kamerou a dokľúčujeme live do obrazu pozadie. Znie to ako bežná green screen scénka z eventu, ale nie je to úplne tak. Špeciálne budú svetlá, ktorými túto scénu budeme nasvecovať. Sú priamo prepojené s počítačom, z ktorého dostávajú video signál a ten dokážu napodobniť(mimikovať) tak, akoby ste v štúdiu stáli naozaj na tom mieste, ktoré kľúčujeme do pozadia. Napríklad, ak do pozadia nakľúčujeme vesmírnu scénu, budete okamžite nasvietený, akoby ste sa ocitli vo vesmíre.

Prezentačné video Mimik svetiel na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=VVc_8HDlRH4

Screenshot 2024-04-04 at 17.48.58 copy

Uverejnené: 5. apríla 2024

Buď v obraze

Neboj, nebude plná schránka. Sme radi ak stihneme poslať jeden mail za rok.

Alebo nás sleduj na sociálnych sieťach: