Film o pudingu

17. marca 2023

V našej tretej sekcii Animáky bez slov o 20:30 premietneme tri ocenené animované kúsky s výrazným zvukovým dizajnom. Snímky sme vyberali so špecifickým zreteľom na zvukový aspekt filmu, čoho je Film o pudingu brilantným dôkazom. Film vo svete stihol pozbierať niekoľko festivalových nominácií a cien a veríme, že bude chutiť aj vám.

Animáky sú, čo do sound designu, v istom ohľade zaujímavejšie, než hrané filmy. Zvukár nemá možnosť nasnímať ruchy priamo z placu, v animovanom filme naopak treba celý zvukový vesmír vytvoriť a preto sa tam často prenáša rukopis designera. Film o pudingu je zároveň animák, v ktorom sa nerozpráva - čiže je to film, kde zo zvukovej zložky vypadlo hovorené slovo a ostala len hudba a sound design. Tento film je pekná ukážka toho, že hovorené slovo niekedy ani netreba.

Film o pudingu(2021) od réžiséra Roela van Beeka z Holandska hovorí jednoduchý príbeh o Ronin, ktorá si jednoho dňa chce urobiť puding, ingrediencie jej však vypadnú z tašky a začnú si žiť vlastným životom. Inými slovami rásť a bobtnať, až kým nepohltia celé mesto. Snímok sa skladá z animovaných aj hraných častí, ktoré sa na obraze prelínajú. Vypovedá o nás ako spoločnosti a našej ignorancii s akou sa vieme otočiť problémom chrbtom.

Film sa zúčastnil viacerých festivalov medzi inými napríklad Short of the Week, BAFTA Short Animation Award, Annecy International Film Festival a bol nominovaný na Anney Award v roku 2022.

Instagram režiséra https://www.instagram.com/z_w_o_e_r_d/

Trailer k filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=UnMC6HF4_Jw

AFAAP stills 1.90.1


Ďaľšie dva filmy, ktoré v sekcii ešte uvidíte:

Laura Stewart - Eat Your Carrots

Opera Snímka obrazovky 2023-03-17 101521 vimeo.com

Emory Allen - Detached

Detached-Short-Film-by-Emory-Allen6
Uverejnené: 17. marca 2023

Buď v obraze

Neboj, nebude plná schránka. Sme radi ak stihneme poslať jeden mail za rok.

Alebo nás sleduj na sociálnych sieťach: