Ak chcete podporiť náš festival a tým aj kultúru v Pezinku, veľmi nám pomôžte ak nám venujete svoje 2% (prípadne 3%, ak ste v minulom roku pracovali ako dobrovoľníci) z dane. Nie je to nič zložité, máme pre vás pripravený postup popísaný nižšie.

 

NAŠE ÚDAJE

Názov: Občianske združenie Priatelia divadla a filmu
Forma: Občianske združenie
IČO: 42134897
Sídlo: Cajlanská 203, 90201 Pezinok

Postup

A) ak ste zamestnanec:

  1. Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo ‚Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov‘.
  3. Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% (3%*) z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech OZ Občianske združenie Priatelia divadla a filmu poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3€.
  4. Následne vyplňte predtlačené tlačivo ‚Vyhlásenie‘ svojimi údajmi a vpíšte vypočítanú sumu (2% (3%*) z vašej dane) ktorú chcete občianskemu združeniu OZ Priatelia divadla a filmu poukázať.
  5. Obe tieto tlačivá, teda ‚Potvrdenie‘ spolu s ‚Vyhlásením‘, doručte do 30.04.2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska. (Prípadne ich dajte mne osobne – Maťo a ja sa o doručenie na daňový úrad postarám :).
  6. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%*) v prospech OZ Priatelia divadla a filmu.
 

*PS.: Ak ste pre OZ Priatelia divadla a filmu alebo hocakú inú organizáciu odpracovali v roku 2018 min. 40 hodín dobrovoľníckej činnosti a získate o tom potvrdenie, máte možnosť poukázať namiesto 2% až 3% zo svojich daní
V prípade akýchkoľvek nejasností pri vypĺňaní tlačív ma prosím kontaktujte cez info@archiv.festivalpaff.sk

B) ak ste živnostník

Naše identifikačné údaje vpíšete do daňového priznania. Presný návod nájdete tu:

C) ak ste právnická osoba

Naše identifikačné údaje vpíšete do daňového priznania. Presný návod nájdete tu:

http://rozhodni.sk/poukazatel/ako-mam-poukazat-2-z-dane/postup-krokov-pre-pravnicke-osoby/

Ďakujeme!