Pripravujeme program 15. ročníka

Všetkých milovníkov krátkych filmov pozývame už na 15. ročník Pezinského alternatívneho filmového festivalu – PAFF. Konať sa bude 15 – 16. Marca 2019 v Dome kultúry v Pezinku. A keďže 15. ročník je malé jubileum, môžete sa tešiť na viaceré špecialitky a novinky.

PAFF dáva tradične priestor hlavne nezávislým, nízkorozpočtovým, prípadne študentským filmom a sme radi, že aj tento rok bolo z čoho vyberať. Máme viacero zaujímavých hostí zo Slovenska a Česka, ktorí prídu osobne predstaviť svoje filmy. A keďže festival je medzinárodný, diváci sa môžu tešiť aj na kvalitné zahraničné zastúpenie.

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu a sobotného programu sú prednášky filmového kritika Petra Konečného, tento rok na tému „Dizajn vo svetovom filme“. Prednášok a workshopov bude ale tento rok viac. Chceme návštevníkom, možno práve začínajúcim filmárom, viac poodhaliť zákulisie výroby filmu. Tešiť sa môžete na prednášku čoraz známejšieho Michala Orsavu z Česka, ktorý porozpráva o svojej práci a vizuálnych efektoch alebo na zoskupenie Grandbeats, ktorí naživo predvedú ukážky zvukových efektov, prípadne na stand-upistov Stana Staška a Kuba Lužinu, ktorí predvedú live dabbing, ale tiež na Sama Štefanca z Bulp, ktorý bude naživo hudobne improvizovať do krátkeho filmu. Nebude chýbať ani sekcia Best of Fest Anča.

Pripravený je už tradične aj sprievodný program ako koncerty, Djs, výstavy, kresliarsky battle a afterparty. Zahnať smäd môžete v našom bare, kde Vás budú čakať aj kulinárske pochúťky. A keď toho bude na Vás už veľa, možete zregenerovať v chillout zóne. Moderátorom akcie bude aj tento rok Ludvig Bagin.

Festival má tento rok opäť dve súťažné sekcie, hlavná súťaž bez obmedzenia témy a dĺžky filmu a súťaž 15 sekundových filmov. Diváci a filmári sa do nich môžu zapojiť zaslaním svojich filmov, stačí originálny nápad a odvaha sa ukázať. Víťazov čakajú rôzne zaujímavé ceny súvisiace s filmom a nehynúca sláva.

Viac informácií o programe festivalu, prihlásení filmu a uzávierkách sa dozviete na stránke www.festivalpaff.sk alebo na sociálnych sieťach.

Tak sa neondzi a dondzi 15 a 16. Marca do Pezinka. Budeš z toho PAFF!