Festivalové výbery

Tento rok budete môcť na PAFFku vidieť výber z troch festivalov. Fest Anča, Černá věž, Áčko.

FEST ANČA prinesie výber tých najvtipnejších a najbizarnejších animákov!

Piatok 19:00 – 20:30

Festival prídu predstaviť dramaturg Lukáš Sigmund a Barbara Ďurčová, koordinátorka prekladov. Organizátori festivalu pripravili pásmo „Najzábavnejších animovaných filmov“ s cieľom priniesť divákom nezabudnuteľnú zábavu a špecifický zmysel pre humor, ktorý je možné preniesť na plátno iba vďaka animovanému filmu. 11 snímok z celého sveta, primárne určených pre dospelého diváka, je reprezentatívnym výberom plným kvalitnej zábavy a podvratného humoru. Navyše obsahuje množstvo jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže divákom ponúknuť jedine autorský animovaný film.

http://festanca.sk/2017/najzabavnejsie-animovane-filmy/

 

ČERNÁ VĚŽ best of 

Piatok 17:50 – 18:50

Hodinové pásmo filmov z festivalu Černá věž predstaví selekciu toho najlepšieho z posledného ročníka. Černá věž, festival amatérskych a študentských krátkych filmov z Českých Budějovic, je dramaturgickým zameraním približne rovnaký ako náš festival a je vždy zaujímavé vidieť porovnanie medzi slovenskou a českou scénou. S českým festivalom spolupracujeme už tretí rok a výber Best of PAFF filmov je už pravidelnou súčasťou programu Černej věže.

http://festivalcernavez.cz

 

OZVENY ÁČKA je putovná prehliadka najlepších študentských filmov festivalu

Sobota 15:30 – 17:20

21. ročník festivalu študentských filmov Áčko sa pripomenie prostredníctvom putovnej prehliadky na viacerých miestách Slovenska. Jedným z nich je aj PAFF. Výber reprezentuje kvalitu a pestrosť aktuálnej študentskej tvorby. Najúspešnejším filmom z výberu je hraný film Michala Blaška Atlantída 2003 príbeh ukrajinského páru, ktorý sa cez Slovensko snaží dostať do Nemecka, ktorý mal v roku 2017 svetovú premiéru na festivale Cannes. Ďalší film Magic moments od Martiny Buchelovej, o dospievaní mladého dievčaťa a šťastnom sesterskom vzťahu mal svetovú premiéru na festivale v Toronte v sekcii Short cuts. Porota festivalu Áčko ho ocenila špeciálnou cenou a tiež cenou za najlepší strih.

http://festivalacko.sk/ozveny