Porota na festivale

Novinkou na 13. ročníku PAFFka je odborná porota v zložení Maroš Hečko, Peter Konečný a Braňo Vincze, ktorá vyberie autora najlepšieho súťažného filmu v hlavnej súťažnej kategórii. Okrem toho budú opäť udelené aj dve divácke ceny, v hlavnej súťažnej kategórii a v kategórii 13-sekundových filmov. Výsledky oznámime v záverečnom vstupe v sobotu večer o 21:30 hod, kde nám naši traja porotcovia povedia pár hodnotiacich slov. Program festivalu bude moderátorskými vstupmi premosťovať herec Ludwig Bagin.

Maroš Hečko 

Maroš Hečko je pravidelným hosťom na PAFFKu od čias festivalu Azyl, filmy z ktorého sme u nás premietali viac ako päť rokov, a ktorý spoluorganizoval. Je šéfdramatur-gom Rádia_FM, hudobníkom, filmovým dramaturgom a scenáristom (Kandidát, Na krásnom modrom Dunaji). Má bohaté skúsenosti s amatérskym a študentským filmom, preto sme presvedčení, že filmy bude hodnotiť s nutnou dávkou odstupu hlavne po ich dramaturgickej stránke.

Peter Konečný

Peter Konečný je nevyhnutnou súčasťou každého filmového festivalu na Slovensku a jeho meno sa u nás stalo synonymom označenia filmový kritik. Spoluzakladal filmový portál Kinema.sk, pre SME dlhodobo pripravuje reláciu o filmoch Screener, spolupracuje na príprave festivalu Cinematik v Piešťanoch a tiež s Rádiom_FM. So svojou prednáškou v rámci putovných Filmových večerov bude toho roku na PAFFku už poštvrtýkrát a teší nás, že využije svoj filmovo-kritický úsudok aj v rámci poroty.

Braňo Vincze

Braňo Vincze je režisérom hudobných klipov, ktorého často vyhľadávajú poprední slovenskí aj českí interpreti (točil klipy napríklad pre AMO, Billy Barman, Puding Pani Elvisovej). Myslíme si, že jeho porotcovský pohľad bude zameraný hlavne na vizuálnu stránku súťažných filmov, keďže ako vychytený moderný režisér presne rozumie tomu, čo musí filmový materiál krátkeho formátu obsahovať, aby zaujal divákov a zároveň sa vyjadril obrazovo originálne.

 

(foto: fm.rtvs.sk, tv.sme.sk)