Boli sme naživo z festivalu, piatok 17.3.

Vitajte na PAFF! Počas dňa a večera sme postupne pridávali správy z festivalu. Pridajte aj vy a podeľte sa s nami o zážitky na facebooku alebo na instagrame, #festivalpaff

PAFF FESTIVAL LIVE AJ V SOBOTU 18.3.

21:57 Bavte sa ďalej :)

21:55 Diváci vyzerajú byť spokojní. Ak ste aj vy medzi nimi, tagnite nás na facebooku alebo na instagrame, #festivalpaff, a dajte nám vedieť, ako sa vám páči.

21:53 A to je vlastne záver dnešného filmového programu, Odteraz iba žúrka. Po desiatej začne koncertovať Dave Brannigan, neskôr Detox of a Pony a potom Acornhoek.

21:50 Na otázku, či chce byť stále taký temný, Pavel odpovedal, že keď mu dáme scenár romantickej komédie, on ju veľmi rád natočí. Scenáristi, môžete sa činiť.

21:46 „Slovenskí herci by sa dali prirovnať k animovaným postavičkám – sú lacní a neodvrávajú.“ – Pavel Soukup.

21:36 Napokon sme objavili Pavla v kinosále, ako správneho slušného filmára, hoci sa priznal, že bol predtým už na vínku. Na malých festivaloch má vraj veľmi rád, že sa veľmi starostlivo starajú o hostí a dávajú si záležať na cenách a promovaní svojich obľúbených režisérov. To je myslím celkom dobrý tip pre filmárov, ktorí uvažujú nad tým, kde by odprezentovali svoje filmy.

21:24 Pavla Soukupa sme zatiaľ nenašli. Kolujú tu fámy, že išiel okúsiť pravú slovenskú stravu niekam do okolia. Takže čakáme… zatiaľ čo nás obklopuje zvuk a obraz jeho filmov.

21:08 Zároveň by sme možno mohli do budúcnosti zvážiť dlhšie prestávky, pozerajúc na rad v bufete :)

21:03 Zase sme v bufete a hrá nám Lion Dee. O chvíľu spustíme dnes posledný filmový blok – tri filmy Pavla Soukupa, ktorý sa tu pohybuje približne od začiatku festivalu. Ktovie čo na to hovorí. Skúsim sa ho ísť opýtať.

21:01 Okrem toho filmy prešli postupne z hororovej na vtipnú nôtu. A Ludwig sa na túto paffkovskú humornú vlnovú dĺžku už celkom naladil.

20:59 V druhom bloku súťažných a nesúťažných filmov sme sa dozvedeli napríklad aj to, že autobusová stanica v Rimavskej Sobote je oveľa krajšia ako tá bratislavská.

20:30 Už tu sem-tam pobehujú potužení ľudia. Keby sa chcel niekto prebrať, zastavte sa v stánku s kávou :)

20:27 A pomaly sa zvučia kapely. O desiatej začnú koncertovať. Už sú tu prítomné všetky, čo je veľmi pozitívne…

20:19 Chalani od techniky v kinosále sú vlastne jediní členovia tímu, ktorí si na festivale pozrú väčšinu filmov spolu s divákmi.

19:06 Zdá sa, že sa to tu celkom slušne zaplnilo. Návštevníci objavili čaro kinosály, čo bolo načase, keďže pred chvíľou začal prvý blok súťažných a nesúťažných filmov.

19:00 Zistili sme, že aj slovenské filmy v minulosti premietali na mexickom hororovom festivale Mórbido Mérida, čo je celkom príjemné zistenie. Dokonca pezinský Zombie mord. Super :)

18:39 Na hladné žalúdky sú tu super spešl hotdogy. Jeden nemenovaný člen tímu ich práve zhodnotil ako „súboj s krásnou podmorskou medúzou“.

18:00 Mexické horory sa náhodou dajú prežiť, aj keď ste slabšej povahy. Vyzerajú horúco, dynamicky a trochu aj vtipne. Ešte stíhate.

17:22 Filmy v chill zóne sú tie isté ako v kinosále, pohodlne sa usaďte, kde sa vám páči. Postupne sa nám zbierajú návštevníci aj hostia. Z ničoho nič je to zrazu v plnom prúde.

17:05 Premietame RePaff, najlepšie filmy z posledných ročníkov. Prenos z kinosály je možné v malom sledovať aj v bufete.

Začiatok festivalu bol o 17:00 hod

16:59 Moderátor Ludwig Bagin sa snaží zorientovať v tom, čo sa tu najbližšie hodiny bude diať. Je na Paffku prvýkrát a očakáva, že to bude úlet. Vraj je zvedavý, koľko príde Bratislavčanov. Budeme počítať s ním.

16:35 Už svietime! O chvíľu budeme pripravení. Lion Dee si už odskúšal gramce pri bufete a vraj to dnes bude chill, a ešte čosi, čo som nerozumela… hudba je ale dobrá :)

15:37 Novinkou sú farebné orientačné pásky. Pre istotu, nech sa radšej nikto nestratí. Vysvetlivky sú v rámci budovy na šiestich bodoch, a v každom jednom bulletine.

15:34 Na festivale tento víkend uvidíte 66 filmov! To je celkom dosť, nie?

15:27 Rozkladá sa aj Čokoládovňa Mlsná Emma, o chvíľu hádam zavonia káva.

15:15 V Dome kultúry v Pezinku to už začína vyzerať festivalovo. Pripravená je kinosála, výstava, chill zóna, v bufete to len tak štrngoce, dolaďuje sa zvuk.

15:06 Okrem toho som zvedavá, či niekto z vás prispeje, hm…

15:05 Piatok, 17.3. O chvíľu začne Paffko. Spúšťam svoju osobnú výzvu – aktuality z festivalu. Uvidíme, dokedy vydržím :)