Boli sme naživo z festivalu, sobota 18.3.

Sobota na PAFFku je ešte väčšia, ešte akčnejšia a ešte vtipnejšia než piatok! Preberte sa spolu s nami a pridajte fotky a zážitky z Paffka na facebook alebo na instagram, #festivalpaff

22:14 Ďakujeme za vaše príspevky a fotky. Ďakujeme, že ste prišli. Vidíme sa zase o rok :)

22:12 Pri hotdogoch sa ešte maká, na bare tiež, na Paffku nás teraz čaká afterka. A zajtra bude ďalšie ťažké ráno…

22:08 Aby sa nezabudlo, tak ešte raz: Máme radi Ludwiga Bagina :)

22:04 Peter Konečný opäť potešil prednáškou a aj tým, že za všetkých troch porotcov vyhlásil cenu poroty. Ďakujeme!

21:58 Na Paffku je najlepšie, že tu v pohode zaznejú názvy ako Cuky Luky a o hodinku neskôr Béla Tarr a Andrej Tarkowski, a nikto sa tu netvári, že je naňho niečo z toho príliš zlé alebo príliš dobré. Jednoducho humorná a filmová všehochuť. Či vás zaujíma kauza Gorila, alebo sa vyžívate v skutočných príbehoch zo záchoda bez toaletného papiera, na Paffku si to svoje určite nájdete.

21:55 Súťaž o divácku cenu zdemolovali pezinskí Stoned Cocks. Vyhral ich 13-sekundový film Sedem spiatočných aj film z hlavnej kategórie TomTom.

21:50 Špeciálnu cenu poroty získal Lesapán Pavla Soukupa a hlavnú cenu poroty film Happy End od Jana Sasku. Oba filmy sú od susedov z Česka.

21:47 Vyhlásili sme ceny. Porota netradične udelila namiesto jednej dve ceny, hoci netradičným je už samotný fakt, že tu tento rok bola porota.

21:04 Moderátor Paffka Ludwig hovorí, že už dlho nebol taký zaneprázdnený. Mimochodom zistili sme, že vie naozaj vynikajúco imitovať rôzne svetové prízvuky. Uplatnil by sa aj v Trainspottingu.

20:57 Hlasov bolo veľa. Veľa. A ešte raz veľa. Počítali sme ale starostlivo.

20:03 Nastalo tu menšie nedorozumenie ohľadom hlasovania. Stále sa môže hlasovať, až do konca prednášky Petra Konečného.

20:00 Porotcovia už dávajú hlavy dokopy, teda tí dvaja, ktorí sa tu nachádzajú. Tretí porotca si vraj odskočil do Etiópie.

19:56 Pri jednom 13-sekunďáku sa z baru ozvalo: „Hej, veď to je naša manka!“ „Mama je vo filme!“ Len v Pezinku :)

19:55 Čechov samozrejme nepočítam.

19:54 Sekcia 13-sekundových filmov nesklamala, okrem toho je super, že Pezinčania točia English-friendly filmy. Vďaka tomu aj náš jediný zahraničný návštevník rozumie lokálnej kinematografii.

19:20 Tak kresliči mali len prestávku. Pokračujú vo svojich profesionálnych čiernobielych kreáciách.

19:13 O chvíľu začne polhodinka pezinských filmov, ktorú zakončí kompilácia 23 kusov 13-sekundových filmov. Ideálny blok filmov pre divákov, ktorí majú problém sústrediť sa.

19:11 Už mi chodia po rozume príbehy na tému Príde zombík do baru…

19:07 Workshop stále prebieha. Ak neviete o svietení vo filme úplne všetko, choďte do Malej sály a neváhajte sa opýtať.

19:06 Z chlapca, ktorý sa tu bezradne potuloval a medzi bradatými a nižšími hľadal bradatého a nižšieho, sa vykľul herec Lukáš Frlajs.

18:42 V chill zóne už len ohník založiť a bude to mať tú pravú atmosféru súdržnosti. Zdôrazňujem, že to myslím obrazne. Neberte ma za slovo prosím.

18:39 … čiže to je v pohode, že tu pobehujú zombíci…

18:36 Celkovo je tu dnes plnšie než včera, iba členovia tímu sa hýbu akosi pomalšie. Nechápem, ako môžu vianočné trhy fungovať mesiac vkuse.

18:34 Kresliči medzitým dokreslili. Vyzerá to na Paff tému.

18:33 Možno je to len tým tetovaním, alebo trochu aj účesom, ale Adriana fakt pripomína Amy Winehouse.

18:14 Kto si ale chce počkať na pezinskú sekciu, ktorá začína o 19:15, nech si dovtedy ešte obzrie maskérku Adrianu Loj. Alebo môže obzerať aj jej prácu.

18:12 Podľa kuloárnych šumov teraz nasledujú dve najzaujímavejšie filmové sekcie.

17:58 Prítomné deti určite ocenili vyberaný jazyk v študentských filmoch, ktoré sme práve premietali. Na upokojenie im môžete kúpiť hotdog.

17:53 Sedím si tak pri bare, kývem hlavou do rytmu hudby a hovorím si: dnes to znie akosi ináč. Aha, to bude tým, že hrá niekto iný. Dnes Kowic, všimli ste si?

17:50 Zákulisná informácia – ceny od Andreja vyzerajú zase raz super!

17:45 Workshop v Malej sále vyzerá veľmi zaujímavo, aspoň teda každý, kto vojde, sa tvári veľmi sústredene. Niet divu, že mi hneď ponúkli foťák, nech majú zachytený aj môj uhol pohľadu.

17:35 Vedľa kinosály sú v akcii traja kresliči. Zatiaľ nie je jasné, kto vyhráva, ale ktosi sa už pýtal, či svoje výtvory potom vydražia.

17:08 Oproti včerajšku sa tu dnes pohybuje dosť detí :)

17:06 Začali sme dramaticky a politicky treťou sekciou filmov. Medzitým sa lejú návštevníci, ktorí včera neboli a objavujú všetky zákutia festivalu. K stánkom pribudlo Artforum.

Začiatok festivalu bol o 16:00

15:56 Ďalšou veľkou výzvou dnešného dňa bude napojiť všetkých mladých digitálnych ľudí, aby nám o sebe dali vedieť pod hashtagom #festivalpaff, keďže pod #paff sa vo virtuálnom priestore vyskytujú kadejaké menej významné udalosti…

15:47 Už od štvrtej bude paralelne s filmami prebiehať v Malej sále technický workshop s kulisami o svetelných technikách vo filme. Dúfame, že ľudia sa nebudú hanbiť, a pôjdu sa opýtať na všetko, čo ich zaujíma. O to presne na tomto workshope ide.

15:29 Chvíľu to trvalo, ale s istým neviditeľným sebazaprením sa celý Paff tím pomaly prebral k životu. Už to tu fičí, všetko je nachystané tak ako včera: hostesky, uvádzači, bar, hotdogy, a v neposlednom rade (haha) kinosála a všetky zvukové vývody.

15:26 Yes, podarilo sa mi pripojiť na internet, môžem spustiť správy z Paffka.