Info o festivale

PAFF je festival pre nadšencov a tvorcov alternatívneho filmu.

Každý rok v Pezinku premietame výber nielen domácej pezinskej tvorby, ale aj nezávislých filmov zo širšieho okolia a zahraničia. Počas dvoch dní striedame rôzne žánre, takže tu uvidíte filmy hrané i animované, komediálne aj akčné, dramatické i experimentálne. Filmy sú rozdelené do viacerých sekcií a ich formát môže byť krátkometrážny alebo aj niekoľkosekundový. Ak aj ty filmuješ pre radosť, alebo sa na podobné filmy rád či rada pozeráš, náš festival je aj pre teba.

Hudba, výstavy, workshopy, prednášky

Okrem filmov máme pre vás pravidelne pripravené aj ďalšie zaujímavé aktivity, ktoré vám chceme ušiť na mieru. V piatok aj v sobotu od desiatej večer si vychutnajte našich hudobných hostí a vlňte sa s nimi do rytmu. Pre umelecké duše bude pripravená výstava a pre fanúšikov techniky veľmi užitočný workshop. Nebude chýbať prednáška o filmoch a ak vás cestou pomaľuje profesionálna maskérka, všetko je v poriadku, ste naozaj na Paffku, tú pani poznáme. Knihomoli, ktorí majú tendencie sa vyhovárať, že si musia doma čítať knižku, majú šťastie, pozrieť príde aj Artforum :)

Bufet

Okrem nehmatateľnej kultúry vám zabezpečíme aj hmotnú. V teple kultúrneho domu bude ako vždy postarané aj o smädné, hladné a iné osoby. V bufete vás nasýtime prostými špecialitami a napojíme nápojmi rôzneho charakteru. Asistovať nám bude Čokoládovňa Mlsná Emma, ktorá uspokojí každého náročného kávičkára.

Doprava

V priebehu dňa chodí z/do Pezinka autobus alebo vlak cca každých 20 minút. Autobusová zastávka je Pezinok, námestie, vlaková zastávka je Pezinok, železničná stanica. Posledné spoje odchádzajú z Pezinka cca o 11-tej, čiže pohodlne stihnete celý hlavný program. Ak si ale chcete vypočuť a pozrieť aj koncerty v plnej nádhere, odporúčame si zohnať taxík alebo nocľah.

Nocľah

V Pezinku nájdete viacero menších ochotných hotelov a väčšina z nich sa nachádza priamo v centre, čiže nemusíte vo festivalovom opojení chodiť ďaleko. Jeden hotel je napríklad hneď oproti kultúrnehu domu, ďalší o 50m ďalej, ďalší o ďalší kúsok ďalej, atakďalej. Odporúčame vybaviť si nocľah s predstihom. Nie žeby sme sa nepomestili, ale jeden nikdy nevie…

Vstupné?

Vstupné na festival je tradične dobrovoľné. Ďakujeme vám za podporu.

Niečo málo o nás

Názov festivalu PAFF vznikol ako skratka pre pezinský amatérsky filmový festival. “Paffko” sa zrodilo v roku 2003 v rukách nadšencov amatérskeho filmu z pezinskej filmovej skupiny ‘Tichý dom’. Po malej prestávke po nich prevzali organizačno-štafetový kolík ľudia okolo občianskeho združenia OZ KINEČKO a OZ Priatelia divadla a filmu. Cieľom nášho občianskeho združenia je organizácia kultúrnych podujatí v Pezinku a širšom okolí, ktoré poskytnú priestor aj tzv. alternatíve. Naše “ozetko” sa zaoberá tiež amatérskou, rozumej nezávislou a nízkorozpočtovou filmovou tvorbou, s cieľom priblížiť ju širokej verejnosti. Ideou všetkých podujatí OZ Kinečka je presunúť umenie a kultúru do ulíc, podnikov a barov, teda bližšie k ľuďom.

MY sme PAFF

Natočil si krátky nezávislý film a chcel by si ho vidieť na veľkom plátne v kinosále?


Pošli nám ho!