Karpatskí pastieri pred troma rokmi povstali ako Fénix z popola – posilnení a s novou energiou. V sobotu večer zahrajú aj u nás a oficiálne ukončia program festivalu. Samozrejme, nechajte si sily aj na afterku u Švarca!

Bolo to na benefičnom koncerte v rámci Vianočného Žúru Chalaňov v roku 2017 , kde prišiel impulz na obnovenie skupiny. Pastieri po dlhých deviatich rokoch ožili a s novým bubeníkom, ostrielaným Emilom Frátrikom, odohrali dve skladby spolu s dychovou sekciou Tona Popoviča. Ako spomenul basgitarista Richard Soso Molnár pre portál hudba.sk: “Zážitok z tohto vystúpenia bol po tak dlhej dobe pre nás iniciačný. Pochopili sme, že naša hudba v nás stále rezonuje a na pódiu dokážeme splynúť v jeden kompaktný celok.”

Medzi rokmi 2001 až 2009 odohrali domáci Karpatskí pastieri množstvo koncertov doma aj vonku a pamätať si ich môžete napríklad z festivalov Pohoda, Hodokvas alebo Cibulák. Boli tiež súčasťou divadelnej hry Deus ex Machina. Minulý rok vydali svoj debutový album, ktorý nahrali v štúdiu RatNoise gitaristu, speváka a producenta Branislava Biznára. Odohrali viacero koncertov, jeden opäť na Pohode minulý rok.

Je dobre, že to dali znovu dokopy, pretože ich hudba by tu chýbala. Darí sa im prepájať klasický rock s progresívnymi a elektronickými prvkami, pričom výsledok je zaujímavá a svieža fúzia.

Zahrajú v sobotu večer o 22:15

 

Zdroj:

https://hudba.zoznam.sk/spravy/05-02-2019-karpatski-pastieri-s-novym-bubenikom-pripravuju-album-aj-koncertnu-snuru/

https://www.facebook.com/pg/karpatskipastieri.sk/about/?ref=page_internal

Cover foto: Andrej Balco

 

Leave a Reply