Po  roku opäť prinášame výber najlepších krátkych filmov z medzinárodného online festivalu 1 a 5 minútových filmov a videoklipov AZYL 2019.

Piatok 21:50 – 22:50.

AZYL je jedno z mála podujatí, ktoré sa zameriava práve na krátkometrážne filmy podobne ako náš festival. Je žánrovo pestrý, ponúka bohatú zmes autorských diel a popri hraných filmoch dáva priestor aj experimentálnej či animovanej tvorbe.

O víťazoch v roku 2019 rozhodovala odborná porota z krajín Vyšehradskej štvorky, Slovensko zastupovali režisér filmu Kandidát a pripravovaného filmu Amnestie, Jonáš Karásek a scenáristka, dramaturgička a profesorka Filmovej a televíznej fakulty VŠMU Zuzana Gindl-Tatárová. Ročník 2019 zhodnotil Jonáš Karásek takto: “Bolo veľmi inšpiratívne mať možnosť pozrieť si tieto krátke filmy. Kvalita mnohých je na vysokej úrovni – či už ideovo alebo formálne. V porote som bol aj minulý rok, nemôžem povedať, že by sa úroveň filmov nejako výrazne zmenila, aj vtedy tam boli zaujímavé veci, keď ma oslovili skôr hrané, netradične natočené kúsky. V rámci tohto ročníka ma oslovili viac animácie.” Víťazi boli slávnostne uvedení 21. júna 2019 na ART FILM FESTE v Košiciach.

Malá ochutnávka

https://festival.azyl.sk/sk/film/the-last-cigarette-on-earth-a-steampunk-adventure-matic-grgic-2/

 

 

 

 

Leave a Reply