Videokúzelník Michal Orsava

Režisér, scenárista, kreatívec, ktorý pomimo práce v reklamnej branži vytvára zábavné virálne videá. Michal Orsava, ktorý sám seba s nadsázkou nazýva aj videokúzelníkom, bude hosťom a vrcholom piatkového programu.

Základom jeho úspechu je kombinácia vtipných a originálnych nápadov a profesionálnej zručnosti, o ktorej porozpráva viac počas svojej hodinovej prednášky. Vo svojich krátkych videách kombinuje scény a postavy z notoricky známych filmov s domácimi reáliami a figúrkami, často z politiky a dáva im úplne nový vtipný význam. Michal skrátka dokazuje, že aj v ko­merč­nom sek­tore sa dajú vy­tvá­rať zá­bavné a ne­za­bud­nu­teľné vi­deá.

Michal Orsava bol hosťom vo viacerých známych reláciách, preto sme radi, že si našiel čas a s pozvaním súhlasil. Môže Vám tak priblížiť proces tvorby filmu aj s názornými ukážkami. Uvidíte niekoľko krátkych filmov, ktoré sa stali virálnymi s celkovými zhliadnutiami vyše 16 miliónov. Michal priblíži svoj postup práce, od nápadu cez maskovanie až po finálne úpravy tak, aby vystrihnuté postavy vyzerali v novej scéne úplne reálne.

Treba povedať, že túto stránku má Michal zvládnutú naozaj brilantne. Realizmus jeho videí spolu s absurdnými situáciami vytvára dokopy vysoko výbušnú a zábavnú zmes. Zatiaľ najsledovanejší film je Harry Potter s českým prezidentom Zemanom. Nechýba ani Andrej Babiš a jeho dostihy a sázky. Minulý rok bol Michal Orsava hosťom v Show Jana Krause. Lepšie ako sto slov, je raz vidieť, takže nech sa páči malá ochutnávka :)

Michal Orsava vystúpi na PAFFku ako hlavný hosť večera v piatok od 21:00 do 22:00