Sprievodný program

Popri hlavnom programe, ktorý aj tento rok moderuje Ludwig Bagin si môžete pozrieť  ten sprievodný, kde Vám ponúkame kresliarsky „battle“, interaktívnu výstavu s cinemagraphmy Martiny Mlčúchovej a experimentálne videá z projektu Iné vízie.

Do kresliarskeho battlu na filmovú tému sa tento rok zapoja výtvarníci Lukáš Freitag, Peter Csanyi a Daniel Handák. Začína sa v sobotu od 18:00. Diela, ktoré vzniknú si v prípade záujmu môžete vydražiť a kúpiť a podporiť tak náš festival aj finančne.

https://www.artstation.com/petercsanyi

https://www.behance.net/frejo

https://www.behance.net/danielhandak

Martina Mlčúchová – Cinemagraphy

Martina sa venuje predovšetkým reportážnemu foteniu z rôznych udalostí, ale na PAFF prinesie cinemagraphy, ktorým sa aktuálne venuje tiež. Cinemagraphy, fungujúce na technológii AR (augmented reality) sú využiteľné v akejkoľvek digitálnej forme – cez weby, sociálne médiá, až po veľkoplošné digitálne nosiče v outdoor/indoor prostredí a je to ideálne spojenie statickej fotky a živého elementu v nej. Stačí si do mobilného telefónu stiahnuť appku Artivive a pozrieť sa cez neho na fotky. Applikácia je dostupná tu:

https://itunes.apple.com/us/app/artivive/id1188737494?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.artivive

http://www.mmmusicphoto.com

Iné vízie SK

Súťaž vznikla pôvodne v Českej republike, kde sa postupne stala etablovanou platformou pre prezentáciu unikátnej formy audiovizuálneho umenia. Na Slovensku Iné vízie fungujú od roku 2016 ako jediný projekt svojho druhu, sledujú súčasnú slovenskú (profesionálnu aj amatérsku) umeleckú scénu a poskytujú priestor tomu najzaujímavejšiemu, čo sa v oblasti experimentálneho filmu, animácie, performance či video artu za ostatných 18 mesiacov u nás urodilo.

Spomedzi prihlásených diel je do finálneho výberu zaradených a verejnosti predstavených 10 krátkometrážnych snímok. Kolekcia je vždy výsledkom preferencií prizvaného kurátora – tento rok je ním vizuálny umelec, výtvarník a hudobník András Cséfalvay. Odlišné záujmy osobností z oblasti audiovizuálneho umenia umožňujú špecifickosť daného výberu a vízie sú tak z roka na rok skutočne iné. Víťaza neskôr vyberá spomedzi finalistov trojčlenná odborná porota.

Filmy z iných vízií si môžete pozrieť v rámci inštalácie starých televízorov na poschodí.

Zdroj:

http://www.4zivly.sk/novinky/194/533/audiovizualni-umelci-mozu-prihlasovat-svoje-diela-do-sutaze-ine-vizie-sk