Sound matters – kampaňou za lepší zvuk

Kvalitný zvuk a nápaditá hudba je polovicou úspechu audiovizuálnych diel. Ľudia z hudobného štúdia Grandbeats o tom vedia svoje. V dnešnej zrýchlenej dobe mobilov sa audio zložka podceňuje, čo do veľkej miery ovplyvňuje celkový zážitok. Práve oni stoja za kampaňou Sound matters, sériou vtipných videí a akousi zvukovou osvetou, o ktorej nám porozprávajú niečo viac. 

Kampaň tvorí deväť kreatívnych videí, ktoré sa vtipným spôsobom pohrávajú s vnímaním diváka – či už navodením ilúzie niečoho iného, než sa vo videu v skutočnosti odohráva, napínavou hyperbolou alebo komickou paródiou skutočných zvukov. Cieľom videí je položiť otázku či a nakoľko je zvuk vo videách dôležitý.

Videá Sound Matters vám názorne ukážu, že nie je jedno, čo pri pozeraní filmu alebo reklamy počujeme, pretože to, čo počujeme, má na nás rovnako zásadný vplyv ako to, čo vidíme. Cieľom Sound Matters je nielen poukázať na dôležitosť zvuku a zvyšovať nároky u bežných divákov, ale osloviť aj tých, ktorí majú pri tvorbe audiovizuálnych diel v rukách najväčšiu rozhodovaciu moc.

Sound matters ťa čaká v piatok 19:40 – 20:10

Zdroj:

https://hudba.zoznam.sk/spravy/02-11-2018-seria-vtipnych-spotov-sound-matters-ukazuje-dolezitost-zvuku-a-hudby-vo-videach/