Pripravujeme program 15. ročníka

Všetkých milovníkov krátkych filmov pozývame už na 15. ročník Pezinského alternatívneho filmového festivalu – PAFF. Konať sa bude 15 – 16. Marca 2019 v Dome kultúry v Pezinku. A keďže 15. ročník je malé jubileum, môžete sa tešiť na viaceré špecialitky a novinky.

PAFF dáva tradične priestor hlavne nezávislým, nízkorozpočtovým, prípadne študentským filmom a sme radi, že aj tento rok bolo z čoho vyberať. Máme viacero zaujímavých hostí zo Slovenska a Česka, ktorí prídu osobne predstaviť svoje filmy. A keďže festival je medzinárodný, diváci sa môžu tešiť aj na kvalitné zahraničné zastúpenie.

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu a sobotného programu sú prednášky filmového kritika Petra Konečného, tento rok na tému „Dizajn vo svetovom filme“. Prednášok a workshopov bude ale tento rok viac. Chceme návštevníkom, možno práve začínajúcim filmárom, viac poodhaliť zákulisie výroby filmu. Tešiť sa môžete na prednášku čoraz známejšieho Michala Orsavu z Česka, ktorý porozpráva o svojej práci a vizuálnych efektoch alebo na zoskupenie Grandbeats, ktorí predstavia svoj projekt Sound matters, prípadne na stand-upistov Stana Staška a Petra Lachkého, ktorí predvedú improvizovaný dabbing naživo, ale tiež na Sama Štefanca z Bulp, ktorý zahrá naživo do slovenského filmu Výlet. Hudbu, ktorú do filmu zložil si tak môžete vychutnať v živom prevedení. Samo v sobotu večer zahrá aj ako DJ Bulp. Nebude chýbať ani sekcia Best of Fest Anča.

Pripravený je už tradične aj sprievodný program ako koncerty (Orchester Worchester, Ink midget, Bulp), výstava, art battle.  Zahnať smäd môžete v našom bare, kde Vás budú čakať aj kulinárske pochúťky. A keď toho bude na Vás už veľa, možete zregenerovať v chillout zóne. Moderátorom akcie bude aj tento rok Ludvig Bagin.

Festival má tento rok opäť dve súťažné sekcie, hlavná súťaž bez obmedzenia témy a dĺžky filmu a súťaž 15 sekundových filmov. Diváci a filmári sa do nich môžu zapojiť zaslaním svojich filmov, stačí originálny nápad a odvaha sa ukázať. Víťazov čakajú rôzne zaujímavé ceny súvisiace s filmom a nehynúca sláva.

Viac informácií o programe festivalu, prihlásení filmu a uzávierkách sa dozviete na stránke www.festivalpaff.sk alebo na sociálnych sieťach.

Tak sa neondzi a dondzi 15 a 16. Marca do Pezinka. Budeš z toho PAFF!