Best of Fest Anča 2018

Na PAFFku máme radi spoluprácu a pestrosť. Preto Vám pravidelne prinášame výbery filmov z rôznych spriatelených festivalov a projektov. Doteraz sme spolupracovali napríklad s festivalom Černá věž z Českých Budejovíc, horrorovým Morbido Merida z Mexika, festivalom študentských filmov Áčko, súťažou Azyl, Zlín Film Festivalom, filmárskym projektom 48 hodín a už pravidelne aj s festivalom Fest Anča, ktorý ponúka to najlepšie z domácej a svetovej animácie.

Best of Fest Anča 2018 je kolekciou ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z jedenásteho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, ktoré prešli výberom z takmer 1600 prihlásených titulov z viac ako 70 krajín sveta. Uvidíš to najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti. V našom výbere uvidíte 10 krátkych filmov na rôzne témy od filmárov zo Slovenska, Dánska, Rakúska, Nemecka, Fínska, Srbska a Čiernej hory a Kanady.

Čakajú Vás domáce filmy selFisvh Lukáša Figeľa, Journey Mareka Jasaňa, Žltá od Ivany Šebestovej, Tu a tu od Michaeli Mihalyiovej a zahraničné Divisional Articulations – Max Hattler(Nem), w / o – Sanni Lahtinen(Fin), Birdlime – Evan DeRushie(Can), Animateur – Alexander Gratzer(Rak), Muzicke trauma – Miloš Tomić(SrbCH), Nothing Happens – Uri & Michelle Kranot(Dan).

Best of Fest Anča 2018 uvidíte v piatok od 18:15 – 19:25