Piatkový koncert: Demovnica_FM

Jednou z noviniek tohto ročníka je aj nový formát piatkového koncertu. Po  minulé roky sme zvykli predstaviť vždy jedného, obvykle indie-folkového interpreta. Za tie roky u nás vystúpili Martin Geišberg, Katarzia a Archívny Chlapec. Tento rok budú koncerty hneď tri. Rozšírili sme spoluprácu s Rádiom FM a pripravili koncert kapiel Dave Brannigan, Detox of a Pony a Acornhoek, ktoré sa všetky v minulosti zúčastnili súťaže Demovnica_FM.

22:00 Dave Brannigan

23:00 Detox of a Pony

00:00 Acornhoek

 

DAVE BRANNIGAN

Vznik kapely Dave Brannigan sa datuje na koniec roka 2012, kedy vydala prvý singel Old Fasion Show a začala s koncertovaním. Po odohraní prvého turné na prelome rokov 2014 a 2015 nastala zmena v zostave na poste bubeníka. Vtedy skupina dostala novú energiu a zúčastnila sa niekoľkých súťaží, kde sa im vždy podarilo umiestniť v prvej trojke.

Kapela hľadá hudobnú inšpiráciu v žánroch ako indie rock a rock’n’roll. „Každý člen kapely svojím osobitým vkusom ovplyvňuje konečnú podobu jednotlivých piesní výsledok nejako inak. A tým sa nám darí vytvárať vždy niečo jedinečné aj nad rámec spomínaných žánrov,“ hovoria mladí hudobníci.

Žilinská skupina Dave Brannigan, ktorá je nominovaná na cenu Radio_Head Awards 2016 v kategórii Objav roka a v súčasnosti dokončuje svoj debutový album zahrá na PAFFku v piatok o 22:00.

(Zdroj: Hudba.sk)

 

DETOX OF A PONY

Detox of a Pony sú kapela alebo lepšie povedané duo pochádzajúce zo Starej Ľubovne, ktoré vzniklo iba začiatkom roka 2016, ale napriek tomu sa im už podarilo svojou originálnosťou zožať niekoľko úspechov.

O tom ako vznikli hovorí Juraj Beňačka, basgitarista a spevák v jednej osobe: „motívom bol kontrast niečoho čistého a niečoho skazeného. Ako napríklad poník na detoxe po preflámovanej noci.“ Budeník Matúš Folvarčík dodáva: „Zo začiatku to bolo skôr hranie typu „zavreli nám bar a domov sa nám nechce, tak si poďme zahrať do skúšobne.“

Ako to vyzerá, keď si chalani zahrajú, sa budete môcť presvedčiť v piatok o 23:00

(Zdroj: Rocker.sk)

 

ACORNHOEK

“Písal sa rok 1999 a štyria rozradostení mládežníci si založili kapelu známu aj pod menom Acornhoek. V honbe za úspechom a vidinou slávy, začali s napodobňovaním svojich obľúbených interpretov. A keďže nemali ani jedného spoločného, vznikla v skutku originálna tvorba. Nasledovali koncerty, štúdiá, sláva, ale aj pády a iné vady. Po týchto krásnych príležitostiach kapelníckeho života sa kapela na 5 rokov odmlčala.

Naspäť sa vracia už len v trojobale. Múka, vajce, strúhanka. Ale asi po roku, je z trojice – dvojica a z dvojice – svätá stolica. Dostali sme z neba Padreho. Momentálne kapela cvičí, hráva, chátra fyzicky, koncertuje, nahráva,” takto sa predstavila kapela Acornhoek (čítaj Erkänhôk).

Stará dáma Acornhoek sa na PAFFku predstaví v piatok presne o polnoci.

(foto: Dave Brannigan, Detox of a Pony, Acornhoek)